زیارت نامه و ادعیه

دعای امام جواد تعویذ برای روز یکشنبه

به نام خداوند بخشنده ی مهربان، خدا برتر است، خدا برتر است، پروردگار بر عرش استقرار یافت، و آسمانها و زمین به حکمتش پابرجا شد، و ستارگان به امرش شکوفا، و کوه ها به اجازه اش برپا ایستادند، هر که در آسمانها و زمین است از نامش تجاوز نمی کند.
آنکه کوه ها با فرمانبری اطاعت او را کرده، و جسدها با اینکه پوسیده اند به فرمانش برانگیخته می شوند، و با آن از هر گمراه و تجاوزگر و ستمگر و زورگو و حسودی خود را پناه می دهم.
و به نام خدائی که بین دو دریا حائلی قرار داد، و به خدایی که در آسمان ستارگان را قرار داد، و در آن چراغ و ماهی نور دهنده مستقر کرد، و آن را برای بینندگان تزیین نمود، و از هر شیطان رانده شده محافظت کرد، و در زمین کوه های استواری را قرار داد، خود را در حجاب قرار می دهم که به من بدی یا زشتی یا بلایی را متوجه سازد.
حم، حم، حم، از جانب خدای مهربان بخشنده نازل شده است، حم، حم، حم، عسق، اینگونه به تو و به کسانی که قبل از تو بودند خدای گرامی و حکیم وحی فرمود، و درود و سلام خدا بر محمد و خاندانش باد.
دعاوه فی العوذه لیوم الاحد
بسم الله الرحمن الرحیم، الله اکبر الله اکبر، استوی الرب علی العرش، و قامت السماوات و الارض بحکمته، و زهرت النجوم بامره، و رست الجبال باذنه، لا یجاوز اسمه من فی السماوات و الارض.
الذی دانت له الجبال و هی طائعه، وانبعثت له الاجساد و هی بالیه، و به احتجب عن کل غاو و باغ و طاغ، و جبار و حاسد.
و بسم الله الذی جعل به بین البحرین حاجزا، و احتجب بالله الذی جعل فی السماء بروجا، و جعل فیها سراجا و قمرا منیرا، و زینها للناظرین و حفظها من کل شیطان رجیم، و جعل فی الارض رواسی جبالا اوتادا، ان یوصل الی بسوء او فاحشه او بلیه.
حم، حم، حم تنزیل من الرحمن الرحیم، حم، حم، حم، عسق، کذلک یوحی الیک و الی الذین من قبلک الله العزیز الحکیم، و صلی الله علی محمد و ال محمد و سلم تسلیما.
—————————————————————————————————————————————–
منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول ۱۳۸۱٫
برگرفته از کتاب دانشنامه امام جواد علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *