زیارت نامه و ادعیه

دعای امام جواد در طلب توبه

اللهم انی قصدت الیک باخلاص توبه نصوح و تثبیت عقد صحیح و دعاء قلب قریح و اعلان قول صریح.
اللهم فتقبل منی مخلص التوبه و اقبال سریع الاوبه و مصارع تخشع الحوبه، و قابل رب توبتی بجزیل الثواب و کریم المآب و حط العقاب و صرف العذاب و غنم الایاب و ستر الحجاب.
بارالها با توبه ی خالص و صحیح و با عقیده ی ثابت و درست و با دعای دل دردمند و با اعلان قول صریح قصد پیشگاه تو را کرده ام.
خدایا از من توبه ی خالص و زود به سوی تو رو آوردن و از ترس گناه به خاک افتادن ها را قبول کن.
پروردگارا توبه ی مرا به پاداش فراوان و سرانجامی نیکو و ریزش عقوبت گناهان و برگردانیدن عذاب و غنیمت بازگشت به درگاه تو و پرده پوشی گناهانم مقابله کن.
و امح اللهم ما ثبت من ذنوبی و اغسل بقبولها جمیع عیوبی و اجعلها جالیه لقلبی، شاخصه لبیره لبی، غاسله لدرنی، مطهره لنجاسه بدنی، مصححه فیها ضمیری، عاجله الی الوفاء بها بصیرتی. و اقبل یا رب توبتی فانها تصدر من اخلاص نیتی، و محض من تصحیح بصیرتی و احتفالا فی طویتی و اجتهادا فی نقاء سریرتی و تثبیتا لانابتی و مسارعه الی امرک بطاعتی.
بارالها آنچه از گناهان من در نامه ی اعمالم ثبت شده محو گردان و با قبول توبه ام تمام عیوب مرا بشوی و آن را موجب روشنی دل و شاخص دیده ی عقل و شوینده ی چرک و پاک کننده ی پلیدی بدن و تصحیح کننده ی ضمیر من قرار بده و بصیرت مرا در مورد وفای آن معجل گردان.
پروردگارا و توبه ی مرا که از خلوص نیت من صادر می شود و محضی از درست کردن بصیرتم و اجتماعی در اندرون وجدانم و کوششی در پاکی باطنم و پایداری برای بازآمدن و شتافتن به سوی فرمانت به اطاعتم باشد بپذیر.
و اجل اللهم بالتوبه عنی ظلمه الاصرار و امح بها ما قدمته من الاوزار واکسنی لباس التقوی و جلابیب الهدی، فقد خلعت ربق المعاصی عن جلدی و نزعت سربال الذنوب عن جسدی مستمسکا رب بقدرتک مستعینا علی نفسی بعزتک مستودعا توبتی من النکث بخفرتک معتصما من الخذلان بعصمتک مقارنا به لاحول و لاقوه الا بک.
بارالها با این توبه ی من تاریکی اصرار بر گناهان را از من بزدای و گناهانی را که پیش از این کرده ام محو کن و لباس تقوی و جامه ی هدایت بر من بپوشان که من بند معاصی را از دست و پایم بگشودم و جامه ی گناهان را از تن خود درآوردم در حالی که پروردگارا به رشته ی قدرت تو چنگ زده و از عزت و نیروی تو بر نفس خود یاری می طلبم با سپردن توبه ام از پیمان شکنی به حمایت تو و با چنگ زدن به رشته ی عصمت تو از خواری با قرین نمودن این سخن که نیست جنبش و نیروئی جز به تو.
—————————————————————————————————————————————–
پی نوشت:
[۱] مهج الدعوات صفحه ی ۲۶۵-۲۵۹٫
منبع: حضرت جواد الائمه؛ فضل الله کمپانی ؛ مفید ۱۳۶۲ش.
برگرفته از کتاب دانشنامه امام جواد علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *